Išvyka į Trakus

Rugsėjo 20 d. 1-10 klasės mokiniai kartu su juos lydinčiomis mokytojomis vyko į ekskursiją Trakuose. Iš pradžių apsilankėme  „Šokolado sostinėje“. Mokiniai išklausė pamokėlės apie šokolado gamybos procesą, paragavo įvairių šokolado rūšių bei patys pabandė gaminti saldainius, kuriuos kaip atminimo dovanėles parsivežė namo. Kiekvienas dalyvis gavo diplomą, patvirtinantį dalyvavimą.  Ši išvyka paliko daug neišdildomų įspūdžių ir suartino mokinius bei išmokė bendradarbiauti.

Vėliau apsilankė Trakų pilyje. Ten mūsų laukė gidė Liudmila, kuri papasakojo apie pilį, supažindino su jos eksponatais, galėjome užlipti  į pačią pilies viršūnę. Mokiniai sužinojo, kada buvo įkurti senieji Trakai, kad čia gyveno ir Lietuvą valdė kunigaikščiai. Susipažino su tų laikų buitimi ir gyvenimu. Vaikai  grožėjosi  Trakų vaizdais, plaukiojo jachta.

Apžiūrėję pilį, iškeliavome į kavinę „Markizas“ valgyti  kibinų. Pavakarieniavę, sotūs patraukėme link autobuso ir vykome į Alpakų fermą Trakų rajone Seimėnų kaime. Ten vaikai turėjo galimybę pamatyti gražius alpakus. Ekskursijos metu išgirdo, iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmieji alpakai, kuo ypatingi šie gyvūnai, kuo jie minta, kaip auginami ir kaip tarpusavyje bendrauja. Anot ūkininkės, alpakų vilna labai skiriasi nuo avies vilnos: ji švelnesnė, neturi riebalo, todėl neturi jokio specifinio kvapo ir tinka alergiškiems žmonėms bei vaikams. Patys alpakai labai draugiški.

Prižiūrint šeimininkui, gyvūnus buvo galima pašerti morkomis, paglostyti, kartu nusifotografuoti. Smalsūs, jaukūs ir žaismingi gyvūnai sužavėjo ir mažus ir suaugusius kelionės dalyvius.

Daug džiaugsmo suteikė ir  ūkininko auginami šuniukai: mokiniams buvo leista su jais pažaisti, paglostyti ir palaikyti rankose.

Pabuvę ramiame gamtos prieglobstyje, pamatę gražuolius alpakus, mokiniai grįžo namo labai geros nuotaikos ir kupini įspūdžių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>