Akcija „Uždekime žvakutes“

              Kasmet artėjant Visų Šventųjų dienai Šalčininkų specialiosios mokyklos mokiniai dalyvauja akcijoje ,,Uždekime žvakutes“, kurios metu vaikai raginami uždegti žvakeles ant apleistų ir niekieno nelankomų kapų, pagerbiant jų atminimą.

              Šiais metais 5-10 klasių mokiniai kartu su technologijų ir dailės  mokytoja D. Zubel bei lietuvių kalbos mokytoja G.Gželkiene aplankė Šalčininkų kapinėse palaidotų buvusių mokytojo ir auklėtojos bei Nežinomojo kareivio kapus. Vaikai šlavė takus, sugrėbė ir sunešė krūvas lapų, apravėjo žolę, sutvarkė kapines, papuošė,  kaip mokėjo, uždegė žvakeles, pasimeldė. Nepaisant blogo ir šalto oro, moksleiviai noriai ir entuziastingai tvarkė užmirštus kapus, juos valė bei gražino.

              Kapinių tvarkymas tapo puikia dorinio auklėjimo priemone, nes prieš einant į kapines mokiniai per tikybos,  lenkų ir lietuvių kalbų, dailės  pamokas kalbėjosi apie Dievą, gerumą ir meilę artimui, piešė piešinius tema „Visi Šventieji ir Vėlinės“.

              Sušalę ir sugrįžę į mokyklą, visi ramiai susėdę
               ilsėjosi, gėrė karštą mėtų arbatą, užkandžiavo sausainiais. Vaikai jautėsi pakiliai atlikę gerą darbą, džiaugėsi, galėdami prisidėti prie šios akcijos ir teigė, kad tokia akcija iš tiesų labai reikalinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Running WordPress & Boot Store theme