Nowy Projekt Edukacyjny w Naszej Szkole

Z radością informujemy, że nasza Szkoła niedawno dołączyła do grona Partnerów w innowacyjnym projekcie edukacyjnym „Włączenie i Integracja – Kompetencje w Obszarze Ekonomii Społecznej.“ Liderem projektu jest Polska Fundacja Filary Rozwoju, a dodatkowym partnerem jest organizacja z Włoch.

Projekt, realizowany w ramach Partnerstw na rzecz współpracy w sektorze Edukacji Dorosłych (KA220-ADU) w programie Erasmus +, skupia się na tematyce aktywizacji społeczno-gospodarczej osób zagrożonych i wykluczonych społecznie. W obliczu zmieniającej się demografii w krajach Unii Europejskiej, taka inicjatywa nabiera szczególnego znaczenia.

Ekonomia społeczna, jako kluczowy gracz w rozwiązywaniu lokalnych problemów społeczności, staje się głównym obszarem działania projektu. Celem inicjatywy jest zdobywanie, gromadzenie wiedzy oraz wymiana doświadczeń na poziomie europejskim, skupiając się na metodach i praktykach pracy podmiotów związanych z ekonomią społeczną.

Wspólnie z partnerami planujemy osiągnąć szereg celów, takich jak podniesienie wiedzy, kompetencji i kwalifikacji osób dorosłych w podmiotach ekonomii społecznej, wzmacnianie potencjału rozwojowego i innowacyjnego tych podmiotów, a także promowanie kultury ekonomii społecznej.

Wierzymy, że nasze uczestnictwo w tym projekcie przyczyni się do tworzenia pozytywnych zmian i wspólnego rozwoju społeczności lokalnych. Aktualności dotyczące postępów projektu będą regularnie udostępniane na naszej stronie internetowej.

Projekt jest realizowany w ramach inicjatywy „Włączenie i Integracja – Kompetencje w Obszarze Ekonomii Społecznej“, współfinansowanej przez Unię Europejską.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *